Strona internetowa dla firmy B2B

Pomagamy nie tylko budować strony B2B, ale przede wszystkim organizować podstawę merytoryczną, która trafia do Twoich person zakupowych i wpisuje się w ich procesy zakupu.

Poznaj proces, który umożliwia taką usługę.

Strona internetowa B2B - dlaczego jest inna?

Dobra strona B2B to nie tylko ładne przedstawienie Twojej firmy. W firmach realizujących swoją sprzedaż do innych firm w modelu B2B strona internetowa staje się czymś więcej.
Często zamiast być tylko przedstawieniem historii, osiągnięć i powierzchownym opisem oferty staje się hubem całego marketingu firmy i niejako spaja marketing i sprzedaż.

Dobrze stworzona strona B2B jest:

 • wsparciem działań zespołu handlowego
 • miejscem samodzielnej edukacji Twoich klientów
 • narzędziem do budowy bazy mailingowej i wzmacniania relacji
 • wsparciem analityki i rozwoju marketingu w oparciu o liczby
 • główną drogą komunikacji Twojej oferty do świata
Kluczowe jest zatem podejście projektowe, które weźmie pod uwagę nie tylko aspekty płynące z wnętrza naszej firmy ale i takie, których oczekiwaliby nasi potencjalni klienci.
Wymaga to dobrego zrozumienia odbiorców, sposobu w jaki kupują i ostatecznie przedstawienia naszej oferty w zgodzie z ich oczekiwaniami.

Jak zaczynamy proces budowy strony B2B?

Strona B2B musi uchwycić esencję Twojej firmy – przez co proces zaczyna się od działań warsztatowych mających na celu ustalić główne obszary Twojej działalności, czyli:

 1. Do kogo sprzedajesz – Twoje Persony
 2. Jak kupują Twoi klienci – Proces Zakupowy
 3. Wartości Twojej firmy – Twoje produkty, usługi, oferta

Powyższe informacje ustalamy z Tobą w pracy zespołowej. W dużej mierze jest to wiedza, którą Twoja firma już posiada. Pomagamy Ci ją usystematyzować i ubrać w ramy, które służą nam dalej do budowy Twojej strony internetowej.

W oparciu o działania warsztatowe opracowujemy dokument w formie prezentacji, który jest zbiorem usystematyzowanej wiedzy dotyczącej person, procesu zakupu i twojej oferty, dodatkowo rekomendujemy tutaj również:
 • Docelową mapę Twojej Strony B2B
 • Architekturę informacji najważniejszych stron
 • Propozycje działów i wytyczne treści edukacyjnej
 • Rozwiązania wspierające generowanie leadów
 • Analizę Twojej konkurencji oraz rekomendacje odróżnienia
 • Sugestie estetyki w oparciu o konkurencję i buyer persony
 • Rekomendacje pierwszych kroków do generowania ruchu
 • Harmonogram i zakresy nadchodzących działań (sprintów)

Dokument naturalnie oddajemy do Twojej dyspozycji – uwzględnia on rekomendacje pierwszych kroków do podjęcia i szacowany budżet działań – z tego punktu następuje Twoja decyzja o ewentualnym podjęciu dalszej współpracy.

Jest to też dobry sposób na wstępne zweryfikowanie współpracy i ustalenie skali wyzwania – przed zaangażowaniem się w całość projektu na kilka miesięcy.

Planujesz rozwój lub budowę Twojej strony internetowej?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy doradzić, odpowiedzieć na pytania i sprawdzimy czy będziemy w stanie pomóc.

Co otrzymasz tworząc stronę B2B z nami?

Jeżeli po warsztatach i zrozumieniu planu, który Ci przedstawimy zdecydujesz się na dalszą współpracę z nami to przejdziemy do realizacji projektu.

Mimo tego, że firmy różnią się od siebie, to nasz autorski proces produkcji pozostaje na tyle elastyczny by umożliwić produkcję zgodną ze specyfiką Twojej branży.

Działania, które będziemy dla Ciebie realizować:

W ramach procesu produkcji wyróżniamy powtarzalne aktywności, które realizujemy dla Ciebie z pomocą kilku specjalistów, aby docelowo zbudować stronę, która rzeczywiście stanie się wartościowym wsparciem marketingu i sprzedaży Twojej firmy.

1. Budowanie mapy strony:

Tutaj inwentaryzujemy Twoją ofertę, produkty, usługi, przeszłe realizacje, osiągnięcia, informacje i wiedzę. Proponujemy plan strony, który będzie przyjazny, logiczny i łatwy w rozumieniu dla Twoich odbiorców na różnych etapach świadomości – tak aby łatwiej prowadzić ich do konwersji.

2. Planowanie architektury informacji podstron

Zorganizowaną mapę strony uzupełniamy rekomendacjami dotyczącymi tego jak na tych stronach informacje powinny zostać zaprezentowane. Definiujemy tutaj też co należy tam umieścić by zaangażować i utrzymać odbiorcę oraz kierować do właściwych akcji

3. Opisanie Twojej wiedzy i ofert

W oparciu o rekomendacje dotyczące wymaganych treści pracujemy z Tobą by ustalić wiedzę i merytorykę z której będziemy korzystać. Rozmawiamy z Tobą (w formie np. nagrywanych spotkań video), audytujemy Twoich specjalistów i opisujemy otrzymane informacje w formie dokumentów tekstowych

4. Zorganizowanie treści w użyteczny sposób

Zebrane dotąd informacje prezentujemy Ci w makietach, które korzystają z zaplanowanej wcześniej architektury informacji. Uwzględniają już też rzeczywistą wiedzę Twojej firmy. Omawiane na tym etapie plany uwzględniają docelowe treści.

5. Zaprojektowanie angażujących widoków strony

Biorąc pod uwagę standardy branżowe, oczekiwania Twoich person zakupowych i wygląd konkurencji. Świadomie planujemy odróżniającą Cię, efektowną estetykę. Projektujemy layouty strony w formie z docelowymi kolorami, krojami pisma, zdjęciami i przykuwającym oko wyglądem.

6. Wdrożenie widoków w systemie CMS

Zbudowane przez nas rozwiązanie ma być przede wszystkim elastycznym narzędziem. Osadzone w ramach systemu zarządzania treścią widoki możesz samodzielnie modyfikować według Twoich potrzeb. Tworzymy stronę z “reużywalnych” modułów, które da się także wykorzystać do budowy kolejnych podstron Twojego serwisu.

7. Uruchomienie i wsparcie w publikacji

Wdrożone rozwiązania pokazujemy Ci najpierw w wersji roboczej, żeby zgodzić się, że wszystko wygląda i działa jak należy. Kiedy otrzymamy akceptację przenosimy ustaloną porcję prac na Twoją stronę i publikujemy pod właściwą domeną, by pokazać ją światu. Możesz liczyć na nasze wsparcie także i w tym obszarze.

Zespół, który zaangażujemy:

Zbudowanie merytorycznej strony B2B to nie zadanie dla freelancera czy samodzielnego szefa marketingu, aby proces był możliwy i maksymalnie efektywny angażujemy kilku specjalistów, którzy są odpowiedzialni za różne etapy. 

Podział kompetencji w ten sposób pozwala sprawnie realizować Twój projekt – poniżej możesz poznać umiejętności i osoby, które dołączą do realizacji Twojego projektu.

Kierownik projektu

Trzyma proces i dba o to by zadania wydarzyły się według planu. Koordynuje i prowadzi spotkania z Tobą i Twoimi ekspertami. Pomaga np. ustalić wiedzę merytoryczną, prowadzić wywiady do treści, przedstawiać opracowane prace i akceptować odcinki działań. Dba o postęp prac.

Konsultant marketingu B2B

Wnosi wiedzę dotyczącą marketingu B2B i dopasowuje ją do Twojej sytuacji, uwzględniając persony, proces zakupu i Twoją ofertę. Ustawia proces produkcji we właściwym kierunku i pilnuje by zachować wysoki poziom merytoryczny prac specjalistów.

Specjalista treści / copywriter

Mimo tego, że zarówno Ty jak i Twoi specjaliści dysponujecie gigantyczną wiedzą ekspercką specyficzną dla Waszej branży to często brakuje czasu na to by ją opisać. Nasze działania wspieramy copywriterem, który w oparciu o odpowiednio przygotowane wywiady prowadzi rozmowy i dokumentuje wiedze.

Projektant użyteczności (UX)

W budowaniu stron B2B musimy mieć na uwadze logiczne przedstawienie treści, ich wizualizację i przyjazną prezentację. Samo spisanie wiedzy to jedno. Ułożenie jej tak by odpowiadała na podświadome pytania, które zadaje sobie Twój odbiorca, podzielenie ich na odpowiednie porcje i wsparcie wizualizacjami to zadanie specjalisty UX / UI

Grafik / projektant

Twoja firma funkcjonuje w otoczeniu innych firm, ma już pewnie wypracowaną markę i możliwe, że kojarzona jest z konkretną kolorystyką, krojami pisma, stylem zdjęć czy ilustracji. Grafik wykorzystuje te elementy i sprawia, że treści i interfejs stront rzeczywiście wyglądają jak z jednej rodziny. Jeżeli to konieczne grafik rekomenduje też stworzenie dodatkowych elementów spójnych z Twoim istniejącym wizerunkiem

Programista / wdrożeniowiec

Upewniając się o spójność z najnowszymi technologiami programista buduje dla Ciebie narzędzie, które ma być przede wszystkim biznesowo przydatne (a nie tylko pięknie zakodowane). Unikamy tworzenia rozwiązań, których nie da się rozwijać i dajemy Ci stronę do samodzielnego zarządzania. Programista przekazuje Ci ją do dalszego rozwoju. Pomaga również całość uruchomić online.

Strona B2B - jak przebiega współpraca miesięczna?

Budowanie strony B2B dla średniej wielkości organizacji dotychczas było przytłaczającym wyzwaniem. Proces wymagał angażowania wielu osób i przetwarzania olbrzymich ilości wiedzy. Akceptacja dziesiątek tekstów, projektów i testowanie zajmowało masę czasu.

Pracując z firmami B2B dostrzegliśmy, że to podejście w dzisiejszych dynamicznie zmieniających się czasach jest zwyczajnie niepraktyczne i dostarcza rezultaty prac z opóźnieniem.

Dlatego nasz proces bazuje na sprintach miesięcznych i z każdym etapem dostarcza całkowicie funkcjonalną i działającą stronę – gotową, by funkcjonować online. Opracowany na warsztatach plan przedstawia Ci ilość potrzebnych sprintów z podziałem na sprinty:

 • kluczowe – niezbędne do budowy podstawy strony
 • dodatkowe – opcjonalne, ale wspierające marketing
 • rozwojowe – promocyjne, poszerzające Twoje zasięgi

Od Ciebie zależy jaki zakres prac chcesz realizować i na którym etapie uznać projekt za “zakończony”. Średniej skali projekt zakładający kilka kluczowych sprintów waha się między 2 a 4 sprintami. Każdego miesiąca prezentujemy zakres prac i rozliczamy poprzedni – tak, żeby łatwo było śledzić postępy.

Jakie korzyści daje Ci tworzenie strony z nami?

Zależy nam by na koniec projektu oddać Ci stronę internetową, która będzie lewarem do rozwoju Twojego biznesu przez marketing. Chcemy byś mógł z dumą prezentować swoją firmę jako nowoczesną i jednocześnie wspierać sprzedaż tym sposobem. 

My natomiast gwarantujemy poniższe korzyści:

Kompletną realizację

Plan, projekt i wdrożenie strony internetowej dla B2B, gotowej by działać online i godnie reprezentować Twój biznes.

Komunikację pod B2B

Merytoryczną komunikację w ramach strony, która uwzględnia Twojego klienta, proces zakupu oraz jego rzeczywiste potrzeby.

Zespół skupiony na B2B

Zestaw kompetencji łączący kilkoro specjalistów rozumiejących wymagającą specyfikę B2B.

Przetestowane procesy

Procesy marketingowe znane tylko doświadczonym marketerom i drogim konsultantom wdrożone od pierwszego dnia prac nad Twoim projektem.

Dedykowany wizerunek

Wizerunek zaprojektowany specjalnie dla Ciebie, pozwalający odróżnić się od konkurencji i budować przewagę na rynku.

Wsparcie SEO od startu

Gotową na promocję i angażującą stronę, którą łatwo dalej rozwijać. Technologicznie aktualną i gotową do pozycjonowania (SEO).

Przejrzyste rozliczenia

Wygodne do zarządzania i rozliczania sprinty robocze, które ułatwiają akceptację działań i usprawniają postęp projektu nawet kiedy masz mało czasu.

Samodzielność rozwoju

Szkolenie w samodzielnej ewolucji i rozwoju projektu oraz modułowo zbudowane wdrożenie, które umożliwia Ci dalszą rozbudowę.

Planujesz rozwój lub budowę Twojej strony internetowej?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy doradzić, odpowiedzieć na pytania i sprawdzimy czy będziemy w stanie pomóc.

Popularne pytania na temat budowy strony B2B

Ile kosztuje cały projekt?

Proces produkcji Twojej strony B2B dzielimy na dwa obszary.
Pierwszy jest obszar warsztatowy. Opisany szczegółowo wyżej pod nagłówkiem “jak zaczynamy?”. Działania tutaj obejmują od 1 do 2 dni warsztatowych z Tobą i 2-3 tygodnie opracowania tego po naszej stronie. Koszt jednorazowy tutaj oscyluje na poziomie nie większym niż jeden sprint miesięczny.

Drugi obszar, to praca w sprintach. Wielkość projektu definiuje docelowy kształtu strony co powoduje, że całość trwa od 2 do 6 sprintów. Jeden sprint, w zależności od ilości prac którą ustalimy – to inwestycja na poziomie kilku do kilkunastu tysięcy złotych netto.

Jak długo trwa produkcja?

Etap warsztatowy trwa zazwyczaj około miesiąca. Prowadzimy prace polegające na poukładaniu wiedzy organizacji, Twojej i Twoich specjalistów. Prace warsztatowe zamykamy do dwóch tygodni, dwa kolejne tygodnie prowadzimy działania wewnętrzne polegające na opracowaniu planu i przygotowaniu harmonogramu.

Jeżeli zaakceptujesz plan to zaczniemy pracę w sprintach miesięcznych. W zależności od zdefiniowanego celu i skali prac możemy potrzebować 2, 3 lub nawet 6 sprintów a co za tym idzie kolejno 2, 3 lub 6 miesięcy prac. 

Każdy sprint ma na celu dostarczać gotową porcję prac, która może funkcjonować jako działający etap online.

Co zawiera miesięczny sprint?

Sprint to działająca porcja strony mogąca samodzielnie funkcjonować online w sieci. W odróżnieniu do podejścia “waterfall” gdzie etapy strony są produkowane kilka miesięcy by na koniec projektu dać Ci działającą wersję strony. Nasze sprinty uwzględniają kompletny proces realizacji od koncepcji przez treść do wdrożenia.

Przykładowe sprinty mogą wyglądać następująco:

Sprint 1 / Miesiąc 1 – architektura informacji strony głównej oraz prostej strony kontaktowej, opisanie ogółów całej firmy na tej stronie, zaprojektowanie makiety, rozmieszczenie treści w makiecie, zaprojektowanie graficzne, wdrożenie i publikacja wersji online.

Sprint 2 / Miesiąc 2 – architektura informacji strony ofertowej, opisanie 2-3 kluczowych filarów działalności Twojej firmy, projektowanie makiet stron ofertowych i różnic między nimi, rozmieszczenie treści, zaprojektowanie graficzne tych stron, wdrożenie i publikacja wersji online.

Kolejne sprinty i miesiące – sprinty powtarzamy w zależności od ustaleń i skali planowanego projektu tak długo jak to konieczne by osiągnąć oczekiwany rezultat, np. tworzenie działu z wiedzą i uzupełnianie go treścią ekspercką, dokładanie kolejnych historii sukcesu (Twoich klientów), budowanie stron lądowania

Sprinty mogą być umieszczane online po każdym miesiącu prac lub na Twoją decyzję po np. stworzeniu 2-3 sprintów kluczowych z Twojej perspektywy.

Co dalej - czyli czy pomożemy z promocją?

Tak. W momencie ukończenia prac nad bazową wersją strony, czyli wyczerpaniu wszystkich zaplanowanych sprintów możemy zmienić „tryb”. Przechodzimy wtedy w stałą „nieokreśloną” terminowo współpracę polegającą na wspieraniu wybranych działań potrzebnych do dalszego rozwoju Twojego marketingu, tj:

 • tworzeniu treści do Twojego content marketingu
 • prowadzeniu promocji w wybranych platformach reklamowych
 • rozbudowywaniu strony o dodatkowe obszary
 • tworzeniu dodatkowych lejków marketingowych
 • budowaniu zasobów wspierających generowanie leadów

Jesteśmy gotowi omówić z Tobą dodatkowe potrzeby i rekomendować działania będące naturalnym procesem rozwoju Twojego marketingu w kierunku wzrostów organizacji.

Planujesz rozwój lub budowę Twojej strony internetowej?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy doradzić, odpowiedzieć na pytania i sprawdzimy czy będziemy w stanie pomóc.

Przydatna wiedza dotycząca stron internetowych B2B

Podczas pracy nad stronami dla naszych klientów tworzymy i rozwijamy materiały edukacyjne, które udostępniamy naszym odbiorcom w różnych mediach, poniżej niektóre z nich:

Podręcznik w e-booku

Stworzyliśmy dokument online opisujący architekturę budowy stron B2B.

Checklista XLS

Przygotowaliśmy listę do audytowania stron B2B na potrzeby nasze i klientów.

Baza Wiedzy (online)

Dokumentujemy nasze rozwiązania i dzielimy się nimi w postaci artykułów.

Kanał YouTube

Publikujemy edukacyjne filmy dotyczące marketingu i stron B2B na platformie YT.

Skontaktuj się z nami w dowolnym temacie:

Podaj nam Twój numer, oddzwonimy ustalić czy i ewentualnie jak będziemy w stanie pomóc z Twoim projektem